Zwycięstwo koszalińskich szczypiornistów Gwardii w Finale Pucharu Polski Zachodniopomorskiego

W finale zachodniopomorskiego Pucharu Polski zwyciężyła drużyna szczypiornistów Gwardii Koszalin, która pod wodzą trenerów Piotra Stasiuka i Waldemara Szymańskiego pokonała zespół Pogoni Szczecin, grający na wyższym poziomie rozgrywek. Końcowy wynik meczu to 25:18 na korzyść koszalińskiej drużyny.

Wśród szczypiornistów Gwardii Koszalin najefektywniej atakował Marcin Laskowski, który zdołał wpakować piłkę do bramki przeciwnika aż sześć razy. Jego kolega z drużyny, Maciej Fabianowicz, zdobył jedno trafienie mniej.

Piotr Stasiuk, szkoleniowiec pierwszoligowych szczypiornistów Gwardii Koszalin, wyraził swoje zadowolenie z pokonania wicelidera Ligi Centralnej. Podkreślił, że wygrana ta była możliwa dzięki skutecznemu wykonaniu wszystkich zaplanowanych strategii. Wyraził także swoje uznanie dla postawy swoich zawodników, podkreślając, że wygrana nad drużyną rangi wicelidera Ligi Centralnej to niełatwe zadanie.

W składzie koszalińskiej drużyny po raz pierwszy zaprezentował się 26-letni Irańczyk Ali Mehdizadeh. Ten utalentowany rozgrywający, który niedawno przeniósł się do Koszalina z superligowej Unii Tarnów, zdobył dwa gole dla swojej nowej drużyny. Jak wyznał po meczu, byli oni dobrze przygotowani zarówno fizycznie, jak i mentalnie, a zwycięstwo zawdzięczają przede wszystkim solidnej grze w obronie i skuteczności bramkowej.

Następne wyzwanie czeka na koszalinian już w najbliższą sobotę. W ramach siódmej kolejki I ligi zmierzą się z pierwszym zespołem SMS-u Kwidzyn. Mecz rozpocznie się o godzinie 17:00.