Agresywny 20-latek zatrzymany przez Straż Ochrony Kolei w Koszalinie

W Koszalinie, funkcjonariusze miejscowej Straży Ochrony Kolei (SOK) zatrzymali 20-letniego mężczyznę, który wywołał zamieszanie na peronie stacji kolejowej. Przestraszył pasażerów trzymając nóż w ręku i grożąc im. Co więcej, agresor porysował nożem dwa składy pociągów przewoźnika Polregio, czym spowodował znaczne uszkodzenia powłoki lakierniczej tych pojazdów kolejowych. Jak się okazuje, koszt napraw wynosi blisko 10 000 złotych. Za swoje działania, młody mężczyzna musi się liczyć nie tylko z odpowiedzialnością finansową, ale też z konsekwencjami prawnymi – za popełnione przestępstwo grozi mu bowiem kara pozbawienia wolności od trzech miesięcy do pięciu lat.

Tego dnia, 2 listopada 2023 roku dyżurny Straży Ochrony Kolei w Koszalinie otrzymał zgłoszenie o niepokojącej sytuacji na peronie. Świadek poinformował o mężczyźnie biegającym po peronie z nożem w ręku i grożącym podróżnym, a także o uszkodzeniu dwóch pociągów Polregio przez tego samego sprawcę. Na miejsce natychmiast przybyli funkcjonariusze koszalińskiego posterunku SOK, którzy szybko zneutralizowali sytuację, obezwładniając agresywnego 20-latka, mieszkańca powiatu goleniowskiego. Zabezpieczyli również nóż, który miał przy sobie sprawca. Później agresora wraz z niebezpiecznym narzędziem przekazano funkcjonariuszom z Komisariatu II Policji w Koszalinie.

Dalsze dochodzenie wykazało, że młody mężczyzna użył noża do zniszczenia lakiernictwa dwóch składów pociągów należących do przewoźnika POLREGIO S. A. Według szacunków Naczelnika Sekcji Utrzymania Taboru Kolejowego w Kołobrzegu, straty wynoszą blisko 10 000 złotych. Teraz sprawca działania na szkodę mienia będzie musiał odpowiedzieć przed sądem, gdzie za popełnione przestępstwo grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.