Złapany na gorącym uczynku: Policja w Koszalinie przechytrzyła kierowcę BMW próbującego uniknąć kontroli

Na terenie Koszalina odbywała się policyjna akcja „Trzeźwy Poranek”, której celem była eliminacja z ruchu kierujących pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających. Akcja odbywała się wcześnie rano, kiedy to policjanci dokonywali kontroli kierowców poruszających się po mieście. W trakcie tej operacji, kierowca BMW próbował uniknąć kontroli drogowej, narażając na niebezpieczeństwo siebie i swoje dziecko.

Kierujący tym pojazdem na widok policyjnej drogówki natychmiastowo zatrzymał się w autobusowej zatoczce. Wraz z dzieckiem opuścił pojazd, próbując oddalić się od miejsca. Jednakże, jego nerwowe zachowanie natychmiast wzbudziło podejrzenia funkcjonariuszy. Z tego powodu 34-letni mężczyzna został poddany kontroli.

Test alkomatu nie potwierdził spożycia alkoholu przez mężczyznę, co sprawiło, że początkowe podejrzenia policjantów okazały się niesłuszne. Jednakże, dalsze dochodzenie wykazało, że mężczyzna posiadał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo, test narkotykowy dowiódł, że był on pod wpływem środków odurzających.

Za próbę ukrycia swojego stanu i łamanie zakazu prowadzenia pojazdów, mężczyzna stanie przed sądem. Za jego czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.