Sukces koszalińskiej policji: odzyskane dwa samochody i zatrzymani sprawcy

Pod dankiem kryminalistów z koszalińskiego posterunku, udało się odnaleźć dwa pojazdy, które zostały skradzione na terenie Koszalina. Samochody te, wartości łącznej 65 tysięcy złotych, powróciły do swoich prawowitych właścicieli. Co więcej, funkcjonariusze zatrzymali czterech mężczyzn w wieku od 19 do 35 lat, podejrzanych o te przestępstwa. Wszyscy przyznali się do winy i teraz czeka ich proces sądowy. Dodatkowo zostali objęci nadzorem policyjnym.

Na koniec lutego koszalińscy policjanci odebrali zgłoszenie o kradzieży samochodu marki Nissan Patrol. Pojazd ten wart był 35 tysięcy złotych i został skradziony z niechronionego parkingu na terenie miasta. Funkcjonariusze przystąpili natychmiast do intensywnych działań operacyjnych, które doprowadziły ich do Szczecina. Tam odnaleźli skradziony pojazd i zatrzymali 22-letniego mężczyznę. Po zakończeniu formalności procesowych, Nissan Patrol wrócił do swojego właściciela.

Drugi kradziony samochód, Volkswagen Sharan wart 30 tysięcy złotych, został skradziony w marcu. Policjanci z koszalińskiego Wydziału Kryminalnego, po otrzymaniu informacji o kradzieży, przystąpili do działań operacyjnych. Zabezpieczyli monitoring miejsca zdarzenia, przeprowadzili wywiady ze świadkami i opracowali rysopis sprawców. Dzięki szybkim działaniom funkcjonariuszy udało się zatrzymać trzech mężczyzn w wieku od 19 do 35 lat. Podczas przeszukiwania garażu jednego z nich, policjanci znaleźli skradziony samochód.

W obu przypadkach postanowiono objąć zatrzymanych mężczyzn policyjnym nadzorem. Wszyscy czekają teraz na proces sądowy za popełnione przestępstwa.