Zjednoczeni muzyką dla dobra Ukrainy

Rozpoczynając od soboty, amfiteatr w Koszalinie stanie się miejscem wyjątkowego wydarzenia – charytatywnego koncertu „Sercem z Ukrainą”. Impreza ta jest organizowana z okazji Dnia Niepodległości Ukrainy. Celem tego muzycznego spotkania jest zebranie funduszy na zakup śpiworów, stacji zasilania oraz części do łodzi, które zostaną przekazane na pomoc Ukrainie.

„Sercem z Ukrainą” to koncert charytatywny, który będzie odbywał się w Koszalinie (Zachodniopomorskie) w każdą sobotę o godzinie 17:00, a jego organizatorami są Stowarzyszenie „Majsternia” i Związek Ukraińców w Polsce. Wydarzenie to ma na celu upamiętnienie 24 sierpnia, kiedy to obchodzony jest Dzień Niepodległości Ukrainy, jak również zgromadzenie funduszy na potrzeby Ukrainy.

Podczas imprezy wystąpią zarówno polscy, jak i ukraińscy artyści. Prezes Zarządu Stowarzyszenia „Majsternia”, Daria Antoszko, zapowiedziała występy Teatru Tańca „Majsternia poczuttiw” z Ukrainy, grupy wokalnej „Vyshyvanka” ze Słupska, chóru ukraińskiego „Majsternia Pisni” z Koszalina oraz zespołu „ZaŻywe”. Na scenie pojawią się też dziecięce zespoły z Koszalina.

Podczas koncertu odbędą się również różne atrakcje dodatkowe. Przygotowano fotościankę z modlitwą za Ukrainę, jarmark rękodzieła ukraińskiego oraz loterię i licytację. Fantami będą niepowtarzalne przedmioty sprowadzone z ukraińskiego frontu. Wszystko to ma na celu zgromadzenie jak największej kwoty na pomoc Ukrainie.

Cena biletu wstępu na koncert to minimum 50 złote, natomiast dzieci do 16 roku życia mają wstęp wolny. Dodatkowo Daria Antoszko poinformowała, że Stowarzyszenie „Majsternia” otrzymało dotację na organizację koncertu od Urzędu Marszałkowskiego w ramach otwartego konkursu ofert dla organizacji działających na rzecz mniejszości narodowych i etnicznych.