Twarda dłoń koszalińskiej drogówki: kierowcy z promilami alkoholu w areszcie

Podczas rutynowych kontroli drogowych, przeprowadzanych przez funkcjonariuszy Policji z Koszalina, doszło do zatrzymania dwóch mężczyzn prowadzących pojazdy pod wpływem alkoholu. Nieodpowiedzialne zachowanie obydwu kierowców może skutkować karą do dwóch lat pozbawienia wolności.

Jednym z miejsca interwencji była miejscowość Świemino, leżąca w gminie Biesiekierz. Tam do kontroli drogowej został zatrzymany 52-letni kierowca opla. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.

Drugi incydent miał miejsce tego samego dnia na ekspresowej trasie S6. Tym razem policjanci zatrzymali 37-letniego mieszkańca Darłowa. W trakcie przeprowadzonego badania okazało się, że mężczyzna znajduje się pod wpływem ponad 3 promili alkoholu. Ten kierowca również został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

Po wytrzeźwieniu obaj mężczyźni staną przed sądem, odpowiedzą za jazdę pod wpływem alkoholu. Zgodnie z prawem, mogą zostać skazani na karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

Oficer prasowy koszalińskiej komendy, Monika Kosiec, apeluje o odpowiedzialność i zdrowy rozsądek wśród kierowców. Pomimo wielokrotnych ostrzeżeń, tragicznych zdarzeń i wypadków, które miały miejsce na drogach, nadal dochodzi do jazdy pod wpływem alkoholu. Oficer przypomina o obowiązku reagowania na informacje o nietrzeźwym kierującym i zgłaszania takich sytuacji na numer alarmowy.