Szokujący wypadek drogowy w Konotopie. Bus z uczniami zderzył się z ciężarówką

W Konotopie, przy skrzyżowaniu prowadzącym na teren wojskowego internatu, doszło do tragicznego zdarzenia drogowego. W wyniku zderzenia busa i ciężarówki, którymi podróżowało łącznie kilkanaście osób, w tym również dzieci, ruch na drodze został zatrzymany. Na miejscu trwają interwencyjne działania policji oraz prokuratury.

Według naszych źródeł, bus przewoził grupę uczniów ze szkoły średniej pochodzących z Kamienia Pomorskiego. Pojazd kierował się w stronę Drawsko Pomorskiego.

Andrzej Podolak, zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Drawsku Pomorskim, potwierdził, że sytuacja na miejscu jest już opanowana. Faza ratownicza została zakończona i obecnie na miejscu przeprowadzane są czynności policyjno-prokuratorskie.

Mł. brygadier Andrzej Podolak poinformował także, że spośród 19 osób będących uczestnikami tego dramatycznego zdarzenia drogowego, aż 18 odniosło różnego rodzaju obrażenia. Trzy osoby są w stanie ciężkim. Wszyscy poszkodowani zostali przewiezieni do najbliższych szpitali. W grupie 18 poszkodowanych znajdują się dwa osoby dorosłe, natomiast reszta to dzieci.

Zaangażowanie żołnierzy, którzy jako pierwsi dotarli na miejsce wypadku, było nieocenione. To właśnie oni wykonali kluczowe czynności ratujące życie poszkodowanym.