Specjalne Strefy Energetyczne: zielone światło dla inwestorów

Nowo wprowadzone Specjalne Strefy Energetyczne przewidują szereg ulg dla inwestorów, w tym m.in. niższe opłaty za energię elektryczną. Koncepcja ta jest również korzystna dla infrastruktury energetycznej, ponieważ jej lepsze wykorzystanie pozwoli ograniczyć koszty rozbudowy sieci energetycznej.

Piotr Müller, rzecznik rządu i poseł Prawa i Sprawiedliwości z Słupska, podkreśla, że nowe przedsięwzięcie przyniesie wiele korzyści nie tylko dla samego Słupska, ale także dla całego województwa pomorskiego. Zapewnił, że inwestorzy będą mogli liczyć na znaczne obniżki opłat za energię elektryczną, zwłaszcza opłaty jakościowej i sieciowej zmiennej. Przyniesie to też oszczędności przy budowie sieci energetycznych.

Müller dodał również, że prace nad ukończeniem drogi ekspresowej S6 są w pełnym toku i powinny być zakończone za 2 lata. Dodatkowo Słupsk i gmina Słupsk otrzymały niemal 130 milionów złotych na uzbrojenie terenów inwestycyjnych. Planowane Specjalne Strefy Energetyczne w połączeniu z tymi inwestycjami przyniosą wzrost liczby inwestorów i nowych miejsc pracy dla mieszkańców Słupska.

Podobne strefy mają powstać na terenie całej północnej Polski. Wstępne lokalizacje obejmują okolice Suwałk, Ostaszewa (dwie strefy, blisko Torunia), Szubina (nieopodal Bydgoszczy) oraz Olsztyna.