wandale-samochodow

Szczecinek: Policjanci zatrzymali dewastatora samochodów

Pod koniec grudnia 2021 roku policjanci zatrzymali mężczyznę, który demolował samochody przy ul. Zamkowej w Szczecinku. W sumie wandal ma na swoim koncie osiem zniszczonych pojazdów, z czego będzie się teraz tłumaczyć na sali sądowej. Podejrzanemu grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce kilka dni przed Nocą Sylwestrową w Szczecinku. Już niecałą godzinę po tym, jak dyżurny policyjny otrzymał zgłoszenie o zniszczonych samochodach, które zaparkowane były przy ulicy Zamkowej, sprawca wandalizmu wpadł w ręce stróżów prawa.

Uszkodził co najmniej osiem pojazdów

Rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku – asp. Anna Matys poinformowała, że funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, z których jeden podejrzany jest o uszkodzenie co najmniej ośmiu pojazdów. Po dokonaniu oględzin okazało się, że samochody mają pourywane lusterka, rysy na lakierze i wgniecenia na karoserii.

Po przesłuchaniu świadków zdarzenia policjanci uzyskali dokładny rysopis podejrzanych, za którymi wszczęto błyskawiczne poszukiwania. Godzinę później patrol policji zatrzymał trzech mężczyzn w wieku od 23 do 36 lat, którzy pasowali do rysopisu. Ponadto, dwóch z nich było w stanie nietrzeźwym.

Zebrany materiał dowodowy pomógł ustalić, że sprawcą zniszczeń jest 35-letni mężczyzna. Podejrzany został aresztowany i skierowany na przesłuchanie, gdzie usłyszał zarzuty w sprawie niszczenia cudzego mienia. Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów, za co może teraz trafić do więzienia nawet na 5 lat.

W tym artykule przeczytasz o wandalach koszalińskiej infrastruktury.