Potwierdzenie smutnych przypuszczeń w poszukiwaniach 84-letniego mieszkańca Sianowa

Zakończone w niedzielę, intensywne poszukiwania 84-letniego mężczyzny, do których przystąpiono po zgłoszeniu zniknięcia przez rodzinę w sobotę, nie przyniosły oczekiwanego rezultatu. Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, policja natychmiastowo podjęła wszelkie możliwe działania, mobilizując do akcji cały personel koszalińskiej komendy oraz funkcjonariuszy blisko współpracujących służb. Wykorzystano psy tropiące, quady i dron wyposażony w kamerę termowizyjną do dokładnej inspekcji terenu.

W sobotę koszalińscy stróże prawa zostali poinformowani o zaginięciu starszego mężczyzny, mieszkańca Sianowa. Rodzina widziała go ostatni raz w piątkowy wieczór. Kiedy w sobotni ranek zorientowali się, że nie ma go w domu i nie są w stanie nawiązać z nim kontaktu, poczuli narastający niepokój. Od momentu, kiedy stwierdzono jego nieobecność, do zgłoszenia do koszalińskiej policji, upłynęło kilka godzin.

Po otrzymaniu zgłoszenia, koszalińscy policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania, w których brała udział cała komenda, a także policjanci z Oddziału Prewencji w Szczecinie, strażacy OSP Sianów i OSP Osieki oraz Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza WOPR Powiatu Białogardzkiego. Zostały użyte psy tropiące, specjalistyczny quad oraz dron z kamerą termowizyjną. Miejski monitoring zarejestrował zaginionego około godziny 6 rano w okolicach parku, niedaleko jego miejsca zamieszkania. Teren poszukiwań był zalesiony, podmokły i bardzo rozległy. Akcja trwała do późnej nocy, a następnie wznowiono ją w niedzielę od rana.

W niedzielę około południa, ciało poszukiwanego mężczyzny zostało odnalezione w rzece na wysokości Gorzebądza przez koszalińską policję. Na miejscu zdarzenia wykonano czynności pod nadzorem prokuratora, który zdecydował o zabezpieczeniu ciała do dalszych badań.

Podkreślmy ważność szybkiego reagowania w przypadku zaginięcia bliskiej osoby – liczy się każda minuta! Kluczowe jest jak najszybsze powiadomienie służb pod numerem alarmowym 112. Im wcześniej zgłosimy zniknięcie, tym większa szansa na pozytywne zakończenie poszukiwań. Takie postępowanie umożliwia służbom natychmiastową mobilizację i szybkie rozpoczęcie działań poszukiwawczych.