Zajęcia z szycia dla dzieci: jak niewielka igła może tworzyć wielkie rzeczy

Dla tych, którzy pragną, aby ich pociechy nie obawiały się ostrej igły służącej do szycia, nauczyły się jak nią prawidłowo manipulować i wykonywać podstawowe ściegi fastrygowe, proponuję udział w warsztatach organizowanych w Zagrodzie Jamneńskiej.

Warsztaty na temat korzystania z igły i podstaw szycia skierowane do rodzin odbędą się 3 lutego w godzinach 13:30 – 15:00. Organizatorzy udowodnią uczestnikom, że igła – narzędzie kiedyś tak powszechne i obecne w każdej gospodarstwie domowym – nadal może mieć wiele zastosowań, w tym pomoc podczas różnorodnych prac manualnych.

Pierwszym zadaniem dla dzieci będzie wycinanie dowolnych kształtów z wcześniej przygotowanych kolorowych fragmentów materiałów. Następnie rodzice pomogą swoim pociechom w umieszczeniu tych elementów na białym płótnie za pomocą szpilek. Później dzieci przy użyciu fastrygi przymocują te kształty do tła płótna. Dodatkowo, dzieci będą miały możliwość dekoracji swoich prac za pomocą kolorowych koralików, guzików, sznurek oraz wełny. Finalnym akcentem będzie połączenie gotowego obrazka z przyciętą gałązką.