Poranny wypadek na drodze S6 między Kołobrzegiem a Koszalinem zmusza do objazdu

Do groźnego incydentu doszło na odcinku autostrady S6 łączącym Kołobrzeg z Koszalinem. W godzinach porannych 9 maja 2024 roku, tuż przed czwartą nad ranem, ciężarówka przewróciła się, blokując obydwa pasy ruchu. Zdarzenie miało miejsce na wysokości MOP Tymień. Powodując poważne utrudnienia w ruchu, nie spowodowało jednak żadnych ofiar w ludziach.

Po zdarzeniu, organizowany został objazd poprzez miejscowość Ustronie Morskie, przy wykorzystaniu starej trasy DK11. Informacja o wypadku oraz o nowej trasie została podana kierowcom jeszcze przed zjazdem na węźle Kołobrzeg Wschód za pośrednictwem tablic zmiennych treści (ZT). Sytuację monitorowali funkcjonariusze policji oraz patrol Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA), którzy sprawdzali stan ruchu pojazdów pozostałych na terenie MOP Tymień.

Służby drogowe wezwały specjalistyczny sprzęt, który miał za zadanie usunąć przewrócony pojazd ciężarowy z drogi. Jednak ze względu na skomplikowany charakter zadania oraz konieczność zapewnienia bezpieczeństwa, oczekuje się, że utrudnienia w ruchu mogą potrwać aż do godzin popołudniowych.