Koszalin przygotowuje się do piątej edycji Marszu Równości

W dniu 18 maja, podczas Europejskiego Miesiąca Różnorodności, po raz piąty odbędzie się w Koszalinie Marsz Równości. Wydarzenie to jest organizowane przez Fundację „Fala Równości”, która działa na rzecz grup doświadczających dyskryminacji.

Historia Marszu Równości w Koszalinie rozpoczęła się w kwietniu 2019 roku, kiedy to pierwszy marsz zgromadził około tysiąca uczestników. Od tego czasu wydarzenie odbywa się regularnie, a tegoroczna edycja została zaplanowana na dzień 18 maja.

Przed rozpoczęciem Marszu Równości, na placu Polonii, niedaleko Koszalińskiej Biblioteki Publicznej, odbędzie się „tęczowy piknik”, który rozpocznie się o godzinie 12.00. Następnie, pomiędzy godziną 13.00 a 15.00, w sali kinowej KBP odbędzie się panel dyskusyjny z ekspertami na temat niebinarności.

Marsz Równości ruszy o godzinie 15.00 z placu Polonii 1. Uczestnicy przejdą trasą o długości około 8 km, której punkty przelotowe to: Plac Polonii, ul. Kościuszki, ul. Młyńska, ul. Monte Cassino, ul. Władysława IV, ul. Jana Pawła II, ul. Staszica, ul. Lelewela, ul. Śniadeckich, ul. Orląt Lwowskich, ul. Traugutta, ul. Zwycięstwa i na koniec Rynek Staromiejski (Plac oraz ulica przy Ratuszu).

Organizatorzy Marszu Równości serdecznie zapraszają do udziału wszystkich mieszkańców Koszalina.

Wydarzenie to jest częścią projektu „Różnorodność w akcji. Koszalińskie spotkania i dialogi”, który jest realizowany w ramach projektu grantowego „Wzmacniamy Europę SPLOTowymi wartościami”. Projekt ten współfinansowany jest ze środków Programu Komisji Europejskiej CERV „Obywatele, równość, prawa i wartości” na lata 2021-2027.