Dzień spotkań literackich z Katarzyną Bondą – czołową autorką powieści kryminalnych w Koszalinie

W kontekście uroczystości Tygodnia Bibliotek 2024, Publiczna Biblioteka w Koszalinie z przyjemnością zaprasza na spotkanie autorów z cenioną pisarką Katarzyną Bondą. Spotkanie odbędzie się 14 maja 2024 roku, o godzinie 17.00, w kinowej sali KBP na placu Polonii numer 1.

Katarzyna Bonda to uznana i szanowana autorka powieści kryminalnych, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem w Polsce. Jej twórczość dociera do czytelników w 17 krajach, a polskie wydania jej książek rozeszły się w ponad trzech milionach egzemplarzy. Znane wydawnictwa, takie jak Hodder & Stoughton czy Random House, nabyły prawa do edycji jej książek za granicą.

Pierwszym krokiem w jej kariery literackiej było wydanie „Sprawy Niny Frank” w 2007 roku, który wprowadził postać profilera śledczego do polskiej literatury kryminalnej. W serii z Hubertem Meyerem kontynuuje swój literacki dorobek.

W portfolio Bondy znalazło się wiele bestsellerowych pozycji, w tym seria powieści „Cztery żywioły Saszy Załuskiej” (której adaptacja w postaci „Lampionów”, trzeciego tomu serii, jest dostępna jako serial „Żywioły Saszy” na kanale TVN), seria z detektywem Jakubem Sobieskim oraz powieści kryminalne oparte na autentycznych zdarzeniach: trylogia „Wiara, nadzieja, miłość” i „Krew w piach”.

Na jej literackim koncie znajdują się również dokumenty kryminalne, takie jak „Polskie morderczynie” (ekranizacja jest dostępna na platformie Netflix pod tytułem „Morderczynie”), „Zbrodnia niedoskonała” i „Motyw ukryty”, które napisała wspólnie z psychologiem śledczym, Bogdanem Lachem.

Zanim Katarzyna Bonda zaczęła tworzyć literaturę, pracowała jako reporterka i relacjonowała procesy sądowe, co wywarło znaczny wpływ na jej późniejszą twórczość. Jej charakterystyczną cechą jest szczegółowy research. Przed rozpoczęciem pisania, dokładnie studiuje akta sądowe, przeprowadza wywiady i bada szczegóły śledztw, co stanowi solidną bazę dla intrygujących fabuł jej książek.