przedszkole

Policjanci odwiedzili przedszkole w Koszalinie

W ostatnim czasie, w ramach programu „Bezpieczny przedszkolak”, koszalińscy policjanci odwiedzają szkoły i przedszkola na terenie całego miasta i powiatu. Celem wizyt mundurowych jest uświadamianie dzieci o zachowywaniu bezpieczeństwa, a także o niebezpieczeństwach, jakie mogą czaić się na drodze podczas wędrówki do szkoły. Tym razem policjanci zawitali do przedszkola „Zaczarowany Pałacyk” w Koszalinie.

Kilka dni temu w koszalińskim przedszkolu „Zaczarowany Pałacyk” pojawili się funkcjonariusze z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Łącząc edukacje z zabawą, policjanci edukowali młodych mieszkańców miasta na temat bezpiecznego poruszania się po drodze. W trakcie spotkania dzieci uczyły się znaków drogowych, które powinni znać wszyscy piesi, a także zasad, jakie należy mieć na uwadze, przemieszczając się po mieście.

Numery alarmowe i jak z nich korzystać

Jednakże policjanci nie poprzestali jedynie na znakach i zasadach. Kolejnym ważnym aspektem spotkania były informacje na temat numerów alarmowych. Dzięki temu dzieci zapoznały się z dostępnymi numerami, a także z tym, w jakich sytuacjach należy z nich korzystać. Mundurowi przestrzegli również przed niepotrzebnym używaniem numerów alarmowych i konsekwencjami takich zgłoszeń.

Ponadto, również wytłumaczono dzieciom, w jaki sposób mogą połączyć się z numerem alarmowym, jakie informacje przekazywać dyżurnemu, a także, jak zachowywać się w niebezpiecznej sytuacji.