wlamanie

Silnowo: Napadł na sklep ze szpadlem, bo skończyły mu się papierosy

W nocy z piątku na sobotę w miejscowości Silnowo (gm. Borne-Sulinowo) doszło do napadu na sklep spożywczy, podczas którego włamywacz użył szpadla, aby dostać się do środka. Z lokalu zniknęły papierosy i gotówka, a całą sytuację nagrały kamery monitoringu. Jak na tę chwilę policja poszukuje winowajcy.

W nocy z 13 na 14 maja około godziny 02:00 w Silnowie (pow. szczecinecki) doszło do napadu na jeden ze sklepów spożywczych sieci ABC. W środku nocy na parking przed sklepem podjechał samochód osobowy, z którego wysiadł zamaskowany mężczyzna. Podejrzany trzymał w ręku szpadel, którego chwilę później użył do rozbicia sklepowej szyby. Mężczyzna musiał uderzyć kilkakrotnie, aby rozbić szybę w drzwiach i wejść do środka.

Łupem padło 200 paczek papierosów i 1 000 zł w gotówce

Jak poinformowała asp. Anna Matys, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szczecinku, łupem złodzieja padło 20 kartonów papierosów (w sumie 4 tys. sztuk papierosów), a także gotówka na kwotę ok. 1 000 zł. Podejrzany przebywał na terenie sklepu przez jakieś kilka minut. Natomiast całą sytuację nagrały kamery sklepowego monitoringu. W sumie straty oszacowano na około 5 000 zł.

Asp. Anna Matys dodała również, iż nagranie ukazuje, że podejrzany znał wnętrze sklepu i wiedział, gdzie szukać swoich zdobyczy. Z tego względu jest prawdopodobne, że napadu dopuścił się mieszkaniec miasta.

Osoby, które mają jakiekolwiek informacje dotyczące miejsca pobytu podejrzanego albo inne szczegóły związane ze sprawą, proszone są o kontakt ze szczecinecką policją.