Operacja poszukiwawcza za podejrzanym o morderstwo 6-latka nadal trwa

Służby porządkowe nieustannie szukają Grzegorza Borysa, który jest głównym podejrzanym w sprawie morderstwa 6-letniego chłopca. Grzegorz Borys, będący 44-letnim marynarzem służącym w Marynarce Wojennej, jest intensywnie poszukiwany już piąty dzień z rzędu. Wczesnym rankiem we wtorek, dalsze poszukiwania zostały wznowione. Tragiczne wydarzenie miało miejsce w dzielnicy Gdyni Fikakowo w piątkowy poranek.

Od wtorkowego świtu policjanci dokonują przeszukań w lasach należących do Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego. Obszar ten jest położony między dwoma dzielnicami Gdyni – Chwarzno i Dąbrową. Radiowozy policyjne stacjonują na ulicach Chwarznieńskiej, Wiczlińskiej oraz przy Obwodnicy Trójmiasta. Podobnie jak dzień wcześniej kierowcy muszą spodziewać się poważnych problemów związanych z ruchem drogowym na terenie Trójmiasta.

Działania funkcjonariuszy skupiają się na obszarze leśnym znajdującym się pomiędzy wspomnianymi wcześniej dzielnicami Gdyni – Chwarzno i Dąbrową. Ten konkretny teren leżący w obrębie Trójmiejskiego Parku Krajobrazowego jest ograniczony ulicami Wiczlińską i Chwarznieńską, a przez jego środek biegnie Obwodnica Trójmiasta. Teren ten cechuje się pagórkowatym krajobrazem i jest pokryty gęstym lasem liściastym oraz częściowo lasem mieszanym. Przez park prowadzi wiele szlaków turystycznych pieszych i rowerowych, które umożliwiają przemieszczanie się między dzielnicami Dąbrowa, Chwarzno i Witomino.