Porządki w przydomowych ogrodach

Mieszkańcy Koszalina już przekopują swoje ogródki! Sprawdź co należy zrobić, aby w ogrodzie zakwitły piękne rośliny!

 

Porządki w ogrodzie to niezwykle ważna część pielęgnacji roślin. Zdecydowanie porządki pomagają w utrzymaniu estetycznego wyglądu zielonej przestrzeni. Przede wszystkim w aktualnym sezonie wiosennym warto zadbać o wycinanie suchych i chorych gałęzi oraz usuwanie opadłych liści i resztek roślinnych. Wskazany proces pozwoli uniknąć niepotrzebnych szkodników, które mogą atakować rośliny w naszych ogrodach.

Kolejnym krokiem w trakcie porządków jest wygrabienie wszelkich odpadków i resztek organicznych z powierzchni trawnika, a także rabat kwiatowych. Takie działanie przekłada się na lepsze dostarczanie wody i innych składników odżywczych do roślin. Dodatkowo oczywiście działanie poprawia estetykę ogrodu oraz działek ogrodowych.

Wiosną warto dokładnie przeprowadzić wertykulację trawnika. Wertykulacja polega na usunięciu mchu, chwastów, a także martwych części roślin. To wszystko wpłynie na to, że nasz trawnik będzie miał lepszą przepuszczalność powietrza, wody oraz składników odżywczych.

Koniecznie trzeba również przycinać krzewy i drzewa. Przycinanie pozwoli zachować ich odpowiedni kształt oraz zachęci do intensywniejszego wzrostu i kwitnienia. Należy pamiętać, że niektóre gatunki roślin należy traktować w specjalny sposób, dlatego niezbędne jest odpowiednie cięcie.