Czy wiesz, że…? Poznaj ciekawostki o Koszalinie

Jesteśmy przekonani, że te informacje będą dla Was zaskoczeniem.

 

Pierwsze informacje o naszej miejscowości pojawiły się już w XIII wieku. Warto zaznaczyć, że w tym samym okresie Koszalin przeszedł we własność biskupów pomorskich. Znajdują się tutaj liczne lasy oraz parki. Nasze miasto to ponad czterdzieści procent obszarów zielonych. W samym centrum naszej miejscowości znajduje się Pak Książąt Pomorskich „A”, którego całkowita powierzchnia wynosi 10h.

Miasto nie ma dostępu do Morza Bałtyckiego. Centrum Koszalina jest oddalone od morza o około 11 kilometrów. Jednakże nie każdy wie, że dawno temu nasze miasto miało dostęp do Morza Bałtyckiego! Dostęp do morza nasza miejscowość uzyskała w 1331 roku, dzięki pozyskaniu części jeziora Unieścia oraz Jammo.

Panoramę okolicy można zobaczyć na zabytkowej wieży widokowej, która znajduje się na Górze Chełmskiej. Z tego miejsca można podziwiać piękno naszej okolicy. Mało tego, w tym samym miejscu znajduje się również Sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej. Wskazane miejsce odwiedził sam Jan Paweł II w 1991 roku!