Młodzi bohaterowie z Koszalina: uczniowie pomogli człowiekowi w potrzebie

Maciej, uczęszczający do klasy szóstej, oraz bracia Jakub i Michał, którzy są uczniami klasy piątej w Szkole Podstawowej nr 18 im. Jana Matejki w Koszalinie, stanęli na wysokości zadania, kiedy na ich drodze znalazł się człowiek potrzebujący pomocy. W drodze powrotnej ze szkoły natknęli się na nietypową sytuację – mężczyzna na wózku inwalidzkim wyglądał na osłabionego i niepewnego. Maciej, który jako pierwszy zauważył niepokojącą postawę mężczyzny, podjął decyzję o interwencji.

Nie oczekując odpowiedzi od zagubionego mężczyzny zdecydował się na działanie. Zwrócił się o wsparcie do swoich kolegów z klasy, Michała i Jakuba, którzy akurat przechodzili tamtędy – mówi Karina Gajda, dyrektorka Szkoły Podstawowej nr 18. Mężczyzna był blady i trzęsący się; chłopcy podejmowali próby zwrócenia uwagi dorosłych przechodniów, ale bezskutecznie. Jednakże to nie powstrzymało ich przed wezwaniem pomocy, do czego posłużyli się numerem alarmowym 112.

W końcu, udało im się przyciągnąć uwagę jednej z kobiet, która znajdowała się nieopodal. Ta pani zdecydowała się zostać z nimi aż do momentu przyjazdu karetki pogotowia. Po tym jak medycy zabrali mężczyznę, kobieta powiadomiła szkołę o całym zdarzeniu – opowiadają chłopcy. Wkrótce po incydencie, Maciej, Jakub i Michał zostali uhonorowani na zebraniu w swoich klasach za odwagę, empatię i heroizm. Gratulacje skierowała do nich dyrekcja szkoły, nauczyciele oraz Artur Karasiński reprezentujący Radę Rodziców.