remont-kosciola

Lubiechowo: Mieszkańcy zamierzają wyremontować kościół neogotycki

Miejscowość Lubiechowo (gm. Karlino) zyskała swoją popularność dzięki dwóm wspaniałym zabytkom. Pierwszym jest kompleks pałacowy z otaczającym go parkiem. Natomiast drugim jest postawiona w drugiej połowie XIX stulecia świątynia neogotycka pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Nad obydwoma obiektami już od lat trwają prace rewitalizacyjne, w które ogromny wkład mają mieszkańcy.

Z uwagi na chęć przywrócenia kościołowi dawnej świetności mieszkańcy Lubiechowa (pow. białogardzki) postanowili zorganizować imprezę dobroczynną, podczas której zamierzają zgromadzić fundusze na realizację swojego planu odnowy budynku. Z tego względu na 28 maja zaplanowano huczny festyn, w trakcie którego odbędą się licytacja i loteria fantowa.

W ramach powyższych atrakcji mieszkańcy gromadzą teraz fanty, które następnie będą zasilać pulę loterii i grupę przedmiotów do licytacji. Organizatorzy wydarzenia przyjmują zarówno produkty, jak i vouchery. Mniejsze przedmioty zostaną przekazane na loterię fantową. Natomiast kosztowniejsze towary i usługi pójdą prosto pod aukcyjny młotek.

Zapoznaj się również z najstarszymi zabytkami w Krotoszynie.

Lubiechowo zebrało już na remont prawie 180 tysięcy złotych

Mieszkańcy informują, że można oddawać różne rzeczy – od nieużywanych i tych, którymi jesteśmy już znudzeni, po rozmaite ozdoby, rzeczy praktyczne, czy rękodzieła. Ponadto, na imprezie pojawią się również stoiska ze smaczną kuchnią regionalną, której potrawy przygotują panie z koła gospodyń wiejskich.

Warto zaznaczyć, że mieszkańcy Lubiechowa, wraz z proboszczem parafii karlińskiej, zgromadzili już prawie 180 tys. zł. Tym sposobem, dzięki wspólnym siłom samorządów, sponsorów i mieszkańców udało się już wyremontować dwie zakrystie i dach nad prezbiterium, a także dokonać wymiany drzwi i okien. Jednak generalna konserwacja kościoła pw. św. Józefa Oblubieńca NMP wymaga sporego wydatku. Z racji tego wsparcie finansowe jest tutaj tak znaczące.