maski-mandaty

Koszalin: Kontrole policyjne w środkach komunikacji zbiorowej

W ostatnim czasie koszalińscy policjanci nie narzekają na brak zajęć, czego powodem jest czwarta fala pandemii i brak przestrzegania panujących obostrzeń. Z tego względu patrole policyjne każdego dnia sprawdzają środki transportu publicznego, pilnując, aby kierowcy i pasażerowie stosowali się do wymagań sanitarnych.

Działania prowadzone są przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie. Policjanci regularnie odwiedzają autobusy i busy, upewniając się, że mieszkańcy dostosowują się do restrykcji covidowych, zakrywając usta i nos.

Brak maseczki z reguły skutkuje jedynie pouczeniem, jeśli na polecenie policjanta osoba założy maseczkę. W innym przypadku może zostać ukarana mandatem w wysokości do 500 złotych. Można również skorzystać z prawa odmowy przyjęcia mandatu. Jednak wówczas należy liczyć się z wizytą na sali sądowej.

Policjanci odwiedzają różne miejsca w Koszalinie

Warto zaznaczyć, że koszalińska policja nie ogranicza swoich działań związanych z pandemią jedynie do kontrolowania transportu publicznego. Mundurowi odwiedzają też inne miejsca, gdzie gromadzą się tłumy. Dlatego dzisiaj często można spotkać policjantów w supermarketach, galeriach handlowych, urzędach, dworcach itp.

Jak na tę chwilę policja nie przewiduje zmian w swoich działaniach, informując, że policyjne kontrole covidowe nadal będą obowiązywać. Obostrzenia pandemiczne mają na celu ochronę zdrowia i życia, zwłaszcza w okresie, gdy panuje wysokie ryzyko zachorowań na COVID-19.