dwa-wypadki

Dwa wypadki samochodowe. Dwie osoby ranne

29 listopada doszło do dwóch wypadków samochodowych, w wyniku których zostały ranne dwie osoby. Obydwa zderzenia nastąpiły w godzinach wieczornych – jedno w Koszalinie, a drugie w Jacinkach. Do akcji wezwano patrole policji, zastępy straży pożarnej i służby medyczne.

Zderzenie w Koszalinie

Do pierwszej kolizji doszło w miniony poniedziałek po godzinie 20:00 na ul. Połczyńskiej w Koszalinie. Z powodu niesprzyjających warunków atmosferycznych i ograniczonej widoczności zderzyły się ze sobą dwa pojazdy osobowe. Kierowca citroena uderzył w kierowcę bmw, z racji czego jedna osoba została ranna.

Na czas pracy strażaków i wyjaśniania szczegółów wypadku przez biegłych ruch na drodze był ograniczony. Na miejscu pojawili się również lekarze, którzy zapewnili poszkodowanym szybką opiekę medyczną.

Zderzenie czołowe w Jacinkach

Drugie zderzenie nastąpiło chwilę później – również około godziny 20:00. Jednak tym razem w miejscowości Jacinki w pobliżu Polanowa. Doszło do niebezpiecznej kolizji dwóch samochodów osobowych, które wjechały na zderzenie czołowe. Obydaj kierowcy zostali przebadani przez zespół medyczny pogotowia ratunkowego, w wyniku czego jeden z nich został odwieziony do szpitala.

Na miejsce zderzenia zostały wysłane patrole drogowe z Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, Zespół Ratownictwa Medycznego Lejkowo, a także zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej Polanów i Ochotniczej Straży Pożarnej Nacław.

Żadnemu z poszkodowanych nie zagraża niebezpieczeństwo utraty życia. O innych dwóch wypadkach w powiecie koszalińskim piszemy tutaj.