Koszalin BassFest. Pierwszy koncert już 17 września

Tegoroczna edycja festiwalu to trzy koncerty, które odbędą się w Filharmonii Koszalińskiej 17, 23 i 24 września. Bilety są w atrakcyjnie niskiej cenie!

Koszalin BassFest! to festiwal łączący nie tylko zróżnicowane gatunki muzyczne, ale przede wszystkim ludzi. Wspólnym mianownikiem pojawiającej się na tym wydarzeniu muzyki jest kontrabas. Pierwszy Koszalin BassFest! został nagrodzony nagrodą Made in Koszalin oraz nagrodą Prezydenta Miasta za inicjatywę kulturalną roku 2021. 

W tym roku, w ramach festiwalu odbędą się trzy koncerty. Pierwszy z nich to występ zespołu Lunatic Quartet prezentujący własne wirtuozowskie aranżacje utworów Astora Piazzoli – króla tango nuevo. Koncertu będzie można posłuchać już 17 września. 

23 września wystąpi grupa Dikanda, tworząca muzykę w stylu world music i czerpiąca inspiracje z ludowych brzmień wschodnich. Natomiast na zakończenie, 24 września zagra Michał Bąk Quartetto – zespół składający się z wybitnych muzyków jazzowych młodego pokolenia. 

Bilety za Krew

Bilety można kupić w wyjątkowo atrakcyjnej cenie 24 i 29 złotych, które są dostępne w kasie Filharmonii Koszalińskiej oraz za pośrednictwem portalu kupbilecik.pl.

Pieniądze zostaną częściowo przekazane na akcję charytatywną “Bilety za Krew’. Jest to wspólna inicjatywa przygotowana przez Koszalin BassFest!, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Słupsku oraz Galerię Handlową Emka. Każdy kto 10 września w godzinach 10 – 14 odda krew w ambulansie do poboru krwi na parkingu przed Galerią Emka otrzyma bezpłatną wejściówkę na jeden z koncertów w ramach Koszalin BassFest! 2022.