Remont ul. Podgórnej. Na jakim jest etapie?

Na ulicy Podgórnej w Koszalinie trwa remont, który był wyczekiwany przez mieszkańców od bardzo długiego czasu. Jak przebiegają prace?

Koszalin przechodzi ostatnio wiele modernizacji. Jedną z głównych inwestycji jest remont ul. Podgórnej na Osiedlu Tysiąclecia. Przewidywany czas prowadzonych działań budowlanych od momentu przekazania placu budowy to 10 miesięcy. Wykonawca rozpoczął prace już jakiś czas temu. 

Remont prowadzi firma Domar, która w ciągu tych 10 miesięcy ma wykonać m.in. trzy następujące zadania: ułożenie nowej nawierzchni, postawienie nowych chodników i oświetlenia oraz budowanie blisko 60 miejsc parkingowych, w tym miejsca dla niepełnosprawnych. Firma rozpoczęła prace od położenia wodociągu. 

Jak informuje Robert Grabowski, rzecznik prezydenta Piotra Jedlińskiego, całość inwestycji kosztuje około 10 milionów złotych, z czego 2,7 mln zł to dofinansowanie z rządowego Programu Rozwoju Dróg Samorządowych. Jak na razie, remont przebiega według planu. Miejmy nadzieję, że ul. Podgórna zostanie oddana do użytku w terminie. 

Inne inwestycje na terenie Koszalina

Nie tylko ul. Podgórna przechodzi gruntowny remont. Również na ul. Zgody zerwany został całkowicie asfalt. Niedługo na tym odcinku ma zostać położony tzw. „asfaltowy dywanik”, wart około 100 000 złotych.

Oprócz Podgórnej i Zgody trwa aktualnie modernizacja skrzyżowania ul. Fałata i Monte Cassino, gdzie wkrótce dobiegną końca prace wyceniona na 1,5 miliona złotych. Oficjalne zakończenie remontu powinno zakończyć się w ciągu najbliższych kilkunastu dni.

Robert Grabowski w imieniu włodarzy miasta przeprasza mieszkańców za nieudogodnienia związane z prowadzonymi na terenie całego miasta pracami budowlanymi.