Funkcjonariusze KMP w Koszalinie zabezpieczają ponad 50 kg nielegalnego tytoniu. 63-letni mężczyzna przesłuchany

W ramach działań mających na celu walkę z nielegalnym obrotem towarami, funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie skonfiskowali ponad 50 kilogramów tytoniu bez polskich cech akcyzowych. W tej sprawie został zatrzymany 63-letni mężczyzna.

Jak wyjaśnia nadkomisarz Monika Kosiec, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, policjanci z koszalińskiego oddziału codziennie monitorują rynek pod kątem nielegalnych transakcji. Dzięki zgromadzonym informacjom udało im się podjąć działania przeciwko 63-letniemu mężczyźnie z Koszalina. Tytoń pozbawiony cech akcyzy został odkryty w miejscach, do których miał dostęp zatrzymany oraz w samochodzie, którym podróżował.

Zatrzymany mężczyzna posiadał łącznie 50 kg tytoniu, który był zapakowany w worki i najprawdopodobniej przygotowany do dystrybucji. Policjanci szacują, że wartość potencjalnej utraty akcyzy przez Skarb Państwa wyniosłaby ponad 60 tysięcy złotych.

Nadkomisarz Monika Kosiec dodaje, że nielegalny tytoń został zabezpieczony przez funkcjonariuszy z Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego, którzy będą kontynuować czynności procesowe w tej sprawie. 63-letni mężczyzna usłyszał już zarzuty, które są zagrożone karą grzywny. Ostateczną decyzję w sprawie wysokości kary podejmie sąd.