Dziki pojawiają się w Koszalinie!

W ostatnim czasie coraz częściej dziki widywane są w centrum naszego miasta. Niejednokrotnie już napędziły niemałego stracha mieszkańcom Koszalina. W końcu są to dzikie zwierzęta, które potrafią być szczególnie niebezpieczne w przypadku obecności warchlaków. Według podawanych informacji w tym roku odłowiono już 48 sztuk. Pomimo tego faktu, wciąż pojawiają się w mieście.

W nadchodzącym tygodniu ma zostać podpisana umowa na odłowienie 40 sztuk dzików. Będzie to kolejne zarządzenie w tej sprawie. Warto wspomnieć, że na podstawie umowy z dnia 14 lutego 2023 roku już odłowiono 40 dzików. Odłowienie dzikich zwierząt jest konieczne w celu zachowania bezpieczeństwa mieszkańców naszej miejscowości.

W związku z notorycznie powtarzającą się sytuacją nie należy dokarmiać dzikich zwierząt. Za to konieczne jest dokładne zamykanie posesji, na których znajdują się śmietniki z odpadami żywności. To główne źródło atrakcji dla dzikich zwierząt. Odpowiednie zabezpieczenie posiadłości i śmieci powinno wpłynąć na zatrzymanie odwiedzin dzików do miasta.