Do konfrontacji dwóch samochodów doszło w Koszalinie. Kierujący BMW był pod wpływem alkoholu

Dziś, w sobotę 20 stycznia, na koszalińskiej ulicy Jana Pawła II, w pobliżu Galerii Emka, doszło do zderzenia dwóch samochodów – BMW i Volkswagena. Według wstępnej rekonstrukcji zdarzenia przeprowadzonej przez lokalną policję, kierowca BMW nie zachował dostatecznej ostrożności podczas manewru zmiany pasa ruchu i uderzył w poprawnie jadącego VW Golfa.

Na miejscu incydentu interweniowała koszalińska komenda policji. Nadkomisarz Monika Kosiec, pełniąca funkcję rzecznika prasowego tej jednostki, udzieliła informacji na temat zdarzenia. Potwierdziła ona, że kierowca BMW nie wykazał wymaganego stopnia ostrożności podczas zmiany pasa ruchu i uderzył w jadącego prawidłowo volkswagena golfa.

Na szczęście, pomimo powagi sytuacji, nikt nie doznał obrażeń i zdarzenie zostało sklasyfikowane jako kolizja. Jednakże dla kierowcy BMW sytuacja jest komplikowana. Podczas przeprowadzonej na miejscu kontroli trzeźwości okazało się, że mężczyzna był pod wpływem alkoholu. Wynik badania alkomatem wyniósł 0,36 miligrama alkoholu.