Aresztowanie 36-letniego Gruzina podejrzanego o napaść i kradzież w Niemczech

W Morskim Oddziale Straży Granicznej w Gdańsku poinformowano o aresztowaniu 36-letniego obywatela Gruzji, poszukiwanego za brutalną napaść oraz kradzież samochodu marki mercedes na terytorium Niemiec. Zatrzymanie miało miejsce podczas kontroli drogowej w Sławnie, a przeprowadzone zostało przez strażników granicznych ze stanowiska w Kołobrzegu.

Po zatrzymaniu mężczyzny, prokuratura wnioskowała o jego tymczasowe aresztowanie. W rezultacie, rozpoczęto procedurę mającą na celu jego wydanie lub ekstradycję do kraju, w którym doszło do incydentu.

Aresztowanie Gruzina nastąpiło podczas rutynowej kontroli drogowej, która odbyła się ostatniego piątku w Sławnie. Strażnicy graniczni z kołobrzeskiej placówki byli odpowiedzialni za zatrzymanie mężczyzny, który okazał się przebywać nielegalnie na terenie Polski. Co więcej, samochód, którym podróżował, był zarejestrowany jako „przedmiot podlegający zatrzymaniu” w Systemie Informacyjnym Schengen.

Straż graniczna potwierdziła informacje o tym, że mercedes, którym poruszał się Gruzin, został wcześniej skradziony na terenie Niemiec po napaści na jego prawowitego właściciela. Ofiara napadu z poważnymi obrażeniami głowy trafiła do szpitala. Zatrzymany obywatel Gruzji jest podejrzewany o dokonanie tych przestępstw.