"Misja po Układzie Słonecznym" – niezwykła wystawa w Forum Koszalin

Forum Koszalin jest miejscem, które w dniach od 28 sierpnia do 10 września zamieni się w przestrzeń do odkrywania tajemnic kosmicznych ciał. „Misja po Układzie Słonecznym” to wyjątkowa ekspozycja, jakiej nie zobaczymy nigdzie indziej w Europie, prezentująca zaawansowane modele ośmiu planet, Słońca i Księżyca, umożliwiające zwiedzającym przeżycie niecodziennych kosmicznych doświadczeń.

Jest to wydarzenie stworzone z myślą o zabawie dla całej rodziny, podczas której można zrozumieć, jak panujące są warunki na Wenus, przekonać się o zapachu Uranu czy dotknąć kamieni prosto z kosmosu. Ekspozycja została stworzona przez polskich entuzjastów nauk ścisłych, naukowców i specjalistów współpracujących ze Stowarzyszeniem POLARIS – OPP.

Na wystawie można podziwiać 10 modeli planet o średnicy od 3 do 5 metrów. Przygotowany personel będzie dokładnie wyjaśniał wszystko na temat tych pneumatycznych modeli planet. Dodatkowo, zwiedzający będą mieli okazję poznać charakterystyczne warunki atmosferyczne każdej z nich oraz uczestniczyć w prezentacji specjalnych efektów. Zwiedzanie tej ekspozycji to godzina pełna niepowtarzalnych emocji i fascynujących doświadczeń, podczas których na każdym kroku czekają na odkrycie tajemnice wszechświata!

Wystawa jest otwarta dla ludzi w każdym wieku. Zalecane jest jednak zapoznanie się z indywidualnymi zasadami obowiązującymi na każdej planecie. Powodem są nietypowe efekty specjalne, które tworzą wyjątkowy nastrój każdego prezentowanego miejsca.