Koszalin: 25 lat Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego

Z okazji jubileuszu ćwierćwiecza działalności, kierownictwo Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koszalinie organizuje specjalne wydarzenie dla społeczności – Dzień Otwarty.

W trakcie tego wydarzenia, uczestnicy będą mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę z zakresu przepisów ruchu drogowego poprzez udział w testach egzaminacyjnych. Próbny egzamin teoretyczny jest jednym z nich, a drugim jest próbny egzamin praktyczny na prawo jazdy kategorii B, który odbędzie się na placu manewrowym. Zorganizowany zostanie również test Stewarta. Poza tym, sala dydaktyczna będzie miejscem projekcji filmów edukacyjnych ukazujących zagrożenia na drogach.

Osoby, które przybędą na to wydarzenie własnym samochodem, będą mogły skorzystać z bezpłatnej kontroli technicznej swojego pojazdu w Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów należącej do ZORD.

Jubileuszowe wydarzenie nie zapomina o najmłodszych. Dla nich przygotowane zostaną różnorodne atrakcje, w tym konkursy rowerowe oraz zabawy na dmuchańcach w specjalnie przygotowanym Miasteczku Ruchu Drogowego. Ponadto, na terenie imprezy staną namiot medyczny, gdzie odbywać się będą pokazy z zakresu pierwszej pomocy oraz pomiary spirometrii. Uzupełnieniem całej zabawy będzie smaczny poczęstunek – grochówka.

Dzień Otwarty Zachodniopomorskiego Ośrodka Ruchu Drogowego odbędzie się w sobotę, 09 września, między godziną 10:00 a 14:00. Siedziba ośrodka, która gościć będzie to wydarzenie, znajduje się przy ulicy Mieszka I 39 w Koszalinie.