Alarm pogodowy: Koszalin i okolice mogą doświadczyć wiatru o prędkości aż 110 km/h!

Mieszkańcy Koszalina i regionu koszalińskiego zostali ostrzeżeni o możliwości bardzo silnego wiatru, z prędkościami nawet do 110 km/h. Według prognoz, niepokojące warunki pogodowe są spodziewane na środę i czwartek, 24 i 25 stycznia. Wysokie prędkości wiatru mogą powodować przerwy w dostawie energii elektrycznej, a także uszkodzenia spowodowane przez przedmioty porwane przez silny podmuch wiatru. Informacje te zostały przekazane za pośrednictwem SMS-ów wysyłanych do mieszkańców.

Alert pogodowy nie dotyczy tylko regionu koszalińskiego. Wiadomości o potencjalnie niebezpiecznych warunkach pogodowych zostały również wysłane do mieszkańców innych województw, takich jak pomorskie, zachodniopomorskie, wielkopolskie, lubuskie , dolnośląskie oraz część warmińsko-mazurskiego.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przekazało informacje o prognozach na swojej stronie internetowej. Według nich, silny wiatr ma pochodzić głównie z kierunku południowego zachodu i zachodu. To nie jest jedyna potencjalna niedogodność – lokalnie możliwe są również burze.