16-letni nastolatek pod wpływem alkoholu kierował samochodem. Został zatrzymany w Koszalinie

Policjanci w Koszalinie mieli do czynienia z dalece niecodzienną sytuacją. Podczas przeprowadzanej kontroli drogowej na ulicy Orląt Lwowskich, zatrzymali do kontroli pojazd marki Volkswagen. Okazało się, że za kółkiem siedzi 16-letni chłopiec, a obok niego jako pasażer podróżuje kolejny nieletni. Co więcej, podejrzenia policjantów o ich stanie nietrzeźwości okazały się słuszne.

Zdarzenie miało miejsce na jednej z koszalińskich ulic. Funkcjonariusze zdecydowali się sprawdzić stan trzeźwości kierującego volkswagenem. W trakcie kontroli stało się jasne, że zarówno 16-latek za kierownicą, jak i jego rówieśnik są pod wpływem alkoholu. Test alkoholowy potwierdził to – kierujący miał prawie promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast jego pasażer miał niewiele mniej – informuje Monika Kosiec, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Niedługo po przeprowadzonej kontroli na miejsce przybył właściciel pojazdu. Mężczyzna nie był w stanie wyjaśnić, jak doszło do sytuacji, że jego samochód znalazł się w rękach dwóch niepełnoletnich chłopców. Sprawa ta jest obecnie przedmiotem dalszych działań procesowych prowadzonych przez policję.

Zebrane materiały dowodowe zostaną teraz przekazane do Sądu Rejonowego III Wydział Rodzinny i Nieletnich w Koszalinie. Dla obu nieletnich zdarzenie to będzie mieć swoje konsekwencje. Po przeprowadzeniu czynności niezbędnych w tej sprawie, obaj nastolatkowie zostali przekazani pod opiekę prawnych opiekunów.

Prawo jazdy kategorii B1 może otrzymać osoba, która skończyła 16 lat, po ukończeniu odpowiedniego kursu i zdaniu egzaminu. Daje ono prawo do poruszania się pojazdem osobowym o masie nieprzekraczającej 400 kg.