Złodziej napadający na sklepy spożywcze w Koszalinie zatrzymany przez funkcjonariuszy II komisariatu

Policjanci z koszalińskiego drugiego komisariatu skutecznie zakończyli działania mające na celu ujęcie 44-letniego złodzieja, który specjalizował się w włamywaniach do sklepów spożywczych usytuowanych w centralnej części miasta. Mężczyzna ten dokonywał kradzieży różnego rodzaju alkoholu i papierosów. Za swoje nielegalne czyny grozi mu teraz wyrok nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Wiadomość o incydencie dotarła do służb policyjnych, które dowiedziały się o włamaniu do jednego z centrum miast. Analiza nagrań z miejskiego systemu monitoringu pokazała, że sprawca posłużył się betonowym bloczkiem, aby rozbić witrynę sklepową. Następnie wdarł się do wnętrza budynku i zabrał ze sobą dwie butelki wódki oraz paczkę papierosów. Właściciel sklepu szacuje, że poniesione straty wyniosły co najmniej 2 tysiące złotych.

Zajęcie sprawą podjęli śledczy z II komisariatu, którzy zbierali dowody i analizowali nagrania z miejskiego systemu video. Dzięki tym czynnościom udało się zidentyfikować sprawcę – okazało się nim być 44-letni mężczyzna.

Złodziej został zatrzymany przez służby policyjne i już usłyszał formalne zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem. Za takie przestępstwo polskie prawo przewiduje karę pozbawienia wolności do 10 lat.