Zatrzymany posiadacz znacznej ilości narkotyków

Areszt a później wyrok nawet do 10 lat więzienia grozi 33-letniemu mieszkańcowi Koszalina za posiadanie dużych ilości narkotyków.

Policjanci z I komisariatu w Koszalinie zatrzymali 33-latka, mieszkańca miasta, który w zajmowanych pomieszczeniach posiadał duże ilości amfetaminy oraz marihuany. Jak informują mundurowi znalezione środki odurzające zostały już zabezpieczone jako dowody w sprawie a ich posiadacz trafił do tymczasowego aresztu.

W toku działań policyjnych funkcjonariuszom udało się ustalić, że w należącym do 33-latka mieszkaniu mogą znajdować się duże ilości narkotyków. Gdy policjanci przeszukiwali należące do niego pomieszczenia, do których posiadał on dostęp, wówczas w jednym z nich ujawniono susz roślinny. Znaleziony materiał zbadano i zważono. Okazało się, że jest to marihuana o wadze 100 gramów. Tym samym wcześniejsze podejrzenia mundurowych okazały się w pełni zasadne. W trakcie kolejnych działań policjanci odkryli i także zabezpieczyli kolejny materiał. Tym razem było to 250 gram amfetaminy.

Mężczyzna przebywa aktualnie w areszcie tymczasowym. Usłyszał już zarzut posiadania znaczących ilości niedozwolonych środków odurzających. Zgodnie z obowiązującymi przepisami grozi za nie kara do 10 lat pozbawienia wolności. Na mocy decyzji Rejonowego Sądu w Koszalinie wobec zatrzymanego zastosowano zapobiegawczy środek izolacyjny w postaci tymczasowego aresztu.