Zachowaj ostrożność nad wodą

Nadchodzą ciepłe dni, zachowaj czujność podczas weekendowego relaksu nad wodą.

Nadchodzą ciepłe dni, a także długi weekend, czyli „czerwcówka”. To czas, podczas którego wielu ludzi relaksuje się nad wodą. Wolne dni sprzyjają odpoczynkowi nad jeziorami, stawami, kąpieliskami oraz basenami. Niestety według statystyk od początku roku w naszym kraju utonęło już 105 osób. Tutejsza policja zwraca uwagę, aby lokalna społeczność zachowała ostrożność podczas kąpieli.

Woda jest żywiołem, który może stanowić potencjalne zagrożenie dla ludzkiego życia. W tym celu należy przestrzegać podstawowych zasad, które mogą ochronić wielu z nas przed tragedią. Należy kąpać się wyłącznie w miejscach strzeżonych z obecnością ratownika wodnego. Absolutnie zakazane jest pływanie na trasie łodzi żeglarskich, a także w pobliżu wodnych urządzeń.

Do wody nie należy wchodzić pod wpływem alkoholu. Nawet niewielka ilość alkoholu powoduje zaburzenia równowagi oraz orientacji w terenie. W tym przypadku chwila nieostrożności może skończyć się bardzo źle. Ponadto nie należy skakać do wody w miejscach, które nie są do tego przeznaczone. Brak rozsądku może zakończyć się kalectwem, a nawet śmiercią.