Wandalizm na świeżo wybudowanym wiadukcie – monitoring nagrał dwóch sprawców

Na filmie z kamer monitoringu, które są własnością Intop, firmy odpowiedzialnej za budowę nowego wiaduktu na alei Monte Cassino, widać dwóch mężczyzn, którzy w ciemnościach nocy z czwartku na piątek postanowili przemierzyć nową konstrukcję. Jednakże zamiast podziwiać efekty pracy budowlańców, rozpoczęli strzelanie z broni do lamp umieszczonych na wiadukcie, powodując ich uszkodzenia.

Marcin Żełabowski, pełniący obowiązki dyrektora Zarządu Dróg i Transportu w Koszalinie, potwierdził te informacje. Jak dodał, firma Intop nie jest jedynym źródłem monitoringu – podjęto już starania o zabezpieczenie też materiału filmowego z kamer umieszczonych na stacji paliw Shell. Spośród wszystkich latarni ulicznych znajdujących się na odcinku od tej stacji do ulicy Kutrzeby tylko dwie pozostały nienaruszone.

Nadkomisarz Monika Kosiec, reprezentująca Komendę Miejską Policji w Koszalinie, przyznaje, że sprawa jest nadal bardzo nowa. Niemniej jednak materiał filmowy ze stacji benzynowej już został zabezpieczony przez policję, a ustalanie tożsamości sprawców jest w toku. Na pewno strzelali oni z jakiegoś rodzaju broni, jednak nie jest jeszcze znane, jaka to była broń. Prawdopodobnie mogło to być coś na kształt pistoletu pneumatycznego – ta kwestia będzie przedmiotem policyjnego śledztwa.

Na razie szacowane straty wynikające z aktu wandalizmu wynoszą około 20 tysięcy złotych.