Tragiczne zdarzenie w Borkowicach pod Koszalinem: kolizja busa z pociągiem

W zachodniopomorskiej gminie Borkowice, położonej niedaleko Koszalina, doszło do dramatycznego zdarzenia. Bus nagle znalazł się na trasie nadjeżdżającego pociągu osobowego, co doprowadziło do groźnego zderzenia.

Reporterka RMF FM przekazała najnowsze informacje o stanie zdrowia kierowcy busa. Mężczyzna, który został poważnie ranny w wyniku kolizji, został natychmiast przewieziony do szpitala. Na szczęście pasażerowie pociągu szczęśliwie uniknęli jakichkolwiek obrażeń.

Zgodnie z informacjami świadków zdarzenia miało miejsce na przejeździe kolejowym pozbawionym rogatek, jednak wyposażonym w znak stop. Wygląda na to, że kierowca dostawczego pojazdu nie zastosował się do tego obowiązującego tam znaku. Autobus wpadł pod pociąg jadący na trasie Gryfice – Koszalin.

Siła zderzenia była na tyle wielka, że doszło do zerwania sieci trakcyjnej. W wyniku tego ruch pociągów między Szczecinem a Kołobrzegiem został zawieszony. Nie jest jeszcze jasne, jak długo potrwają te utrudnienia w komunikacji kolejowej.

Na szczęście dla pasażerów kursujących tam pociągów Polregio, wprowadzono autobusy zastępcze. Tymczasem pociągi Intercity zostaną przekierowane na objazdy przez Białogard, co potrwa przez najbliższe godziny.