Tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy powraca do Koszalina po przerwie spowodowanej pandemią

Centrum Kultury 105 w Koszalinie ma zaszczyt ogłosić, że po zmuszającej do przerwy pandemii Covid-19, tradycyjny Jarmark Bożonarodzeniowy powraca na Rynek Staromiejski. Jarmark, będący ukłonem w stronę lokalnej społeczności i świątecznej atmosfery, odbędzie się od 15 do 22 grudnia.

Rozpoczęcie jarmarku zaplanowano na 15 grudnia o godzinie 11, a ceremonię otwarcia poprowadzi prezydent Koszalina, Piotr Jedliński. Wraz z miejscowymi przedszkolakami udekorują świąteczne choinki swoimi ręcznie wykonanymi ozdobami, dodając tym samym wyjątkowego uroku temu wydarzeniu.

Organizatorzy, Centrum Kultury 105, planują rozlokować na terenie jarmarku 32 domki wystawiennicze. Umożliwi to gościom zakupienie unikalnych dzieł stworzonych przez lokalnych artystów i rzemieślników – idealnych na prezent świąteczny. Dostępne będą również bożonarodzeniowe dekoracje i smakołyki. Karolina Asanowicz z CK105 ujawnia, że już otrzymali pierwsze zgłoszenia od chętnych wystawców. Termin zgłoszeń upływa na koniec listopada.

Na gości czeka szereg atrakcji, wśród których nie zabraknie Mikołaja i jego świty, artystycznych występów i karuzel. Karolina Asanowicz zdradza również, że organizatorzy przygotowali różnorodne warsztaty świąteczne, w tym m.in. dekorowanie pierniczków.