Nowa odsłona Koszalina – artystyczny mural na kafelkach ceramicznych

Zdolności artystyczne Macieja Mazurkiewicza, które zostały docenione przez miejski program stypendiów, umożliwiły miastu zyskanie nowego, niepowtarzalnego dzieła sztuki ulicznej. Mowa tutaj o ceramicznym muralu, wyjątkowym projekcie, który zaistniał dzięki talentowi tego artysty.

Mazurkiewicz czerpał inspirację z architektury Koszalina, co skierowało jego twórczość w stronę niecodziennej kompozycji graficznej. Przeniesienie tej kompozycji na ceramiczne płytki zaowocowało powstaniem efektownego muralu. Ten artystyczny wytwór można obecnie podziwiać na ścianie budynku przy ulicy Krakusa i Wandy.

Niezwykłość „Ceramicznego muralu” wynika nie tylko z tematu i inspiracji, ale także z oryginalnego materiału, jakim są kafle ceramiczne. Tego rodzaju surowiec dodaje dziełu sztuki trwałości oraz unikalnego charakteru.

Maciej Mazurkiewicz, twórca tego muralu, połączył swoje zdolności plastyczne z głębokim uczuciem do miasta. Jego praca jest nie tylko reinterpretacją struktury architektonicznej Koszalina, ale także wyrazem jego osobistego związku z tym miejscem. Dzięki temu, mieszkańcy i turyści mają okazję doświadczyć miasta oczami artysty.

Wszyscy, którzy chcą podziwiać to niepowtarzalne dzieło, są serdecznie zaproszeni przez prezydenta Piotra Jedlińskiego. Zaleca on spacerowanie w okolicy muralu i cieszenie się jego pięknem.