“Gra Szyfrów” – edukacyjny projekt IPN

Już dziś do Koszalina zawita Mobilny Showroom promujący gamingowy projekt edukacyjny ,,Gra Szyfrów”. Nie można tego przegapić, bo zapowiada się naprawdę ciekawie!

“Gra Szyfrów” to nowy projekt edukacyjno-rozrywkowy stworzony przez IPN we współpracy z MEiN. Po inauguracji w dniach 14-16.09.2022 na terenie Sejmu RP, Wystawa Mobilna wyruszyła w trasę po Polsce.

Już dziś Wystawa przyjedzie do Koszalina, gdzie będzie dostępna bezpłatnie na parkingu przy amfiteatrze, w godzinach 10.00 – 16.00. Wstępnie między 10.00 a 13.00 gra będzie dostępna dla grup zorganizowanych, a w godzinach 13.00-16.00 wystawę będzie mogła ją zwiedzić każda osoba dorosła, a także młodzież w wieku od 13 roku życia – za zgodą rodzica lub opiekuna. 

O czym jest Wystawa Mobilna?

“Gra Szyfrów” to innowacyjna gra służąca nie tylko rozrywce, ale również edukacji historycznej. Ma na celu przybliżenie grającym realia wojny polsko-bolszewickiej oraz pracę i dokonania polskich kryptologów. Na wystawie gra dostępna jest w dwóch wersjach – VR oraz PC.

Celem organizatorów jest nie tylko popularyzacja wiedzy historycznej, ale także umożliwienie jak największej liczbie osób zainteresowanych, bezpośredniego zapoznania się i doświadczenia możliwości edukacyjno-rozrywkowych, oferowanych przez współczesne nowe technologie. 

Wszystkie informacje o trasie Mobilnego Showroomu dostępne są na stronie Biura Nowych Technologii IPN.Łącznie wystawa odwiedzi 20 miast w całej Polsce.