Przedudowę ulicy Piłsudskiego czas zacząć

Już niebawem zacznie się warta ponad 13 milionów złotych inwestycja związana z przebudową ulicy Piłsudskiego.

Prezydent miasta Koszalin właśnie podpisał umowę z firma Strabag, w ramach której wykonana zostanie modernizacja ulicy Piłsudskiego. Całkowity koszt inwestycji to 13,2 milionów. Plac budowy zostanie oddany wykonawcy jeszcze przed końcem roku. Równolegle przygotowane będą najbardziej optymalne trasy objazdowe pozwalające na płynny ruch. W pełnym wymiarze prace budowlane ruszą wiosną 2021 roku i potrwają aż do końca roku kolejnego. Inwestycja miałaby trudności z realizacją gdyby nie 5 milionów zł wsparcia z Funduszu Dróg Samorządowych.

Jak wiemy ulica Marszałka Józefa Piłsudskiego należy do najbardziej zniszczonych dróg w mieście. Od dłuższego czasu wymagała już generalnego remontu. Po wielu przygotowaniach i zdobyciu finansowania oraz zabezpieczeniu środków z miejskim budżecie wreszcie radykalnie zmieni swój wygląd odzyskując dawną świetność.

W ramach prac kompletnej wymianie ulegnie nawierzchnia drogi, wygląd chodników oraz miejsc parkingowych. W ramach inwestycji wymienione będzie całe oświetlenie, na co miasto pozyskało dodatkowe środki unijne z RPO dla Województwa Zachodniopomorskiego. Powstanie też ścieżka rowerowa i wymieniona zostanie cała podziemna infrastruktura towarzysząca. W ramach inwestycji w czasie jej trwania od 2020 do 2022 roku przebudowany będzie odcinek od ulicy Rotmistrza Pileckiego aż do ulicy Traugutta włącznie z budową ronda na ulicy Kościuszki. Ta ostatnia inwestycja zaczęła się już początkiem listopada a jej łączny koszt to ponad 4 miliony zł. Połowa tej kwoty także i tutaj została pozyskana z Funduszu Dróg Samorządowych. Prace na ulicy Piłsudskiego będą się odbywały etapami. W pierwszym etapie zmodernizowany zostanie odcinek od ulicy Rotmistrza Pileckiego do miejsca przyszłego ronda na Kościuszki/Waryńskiego. Kolejny odcinek powstanie w latach 2021-2022. Dokładny harmonogram prac ma się pojawić po uzgodnieniu szczegółów z wykonawcą.