Pomocne rady od policjantów dla przedszkolaków w Suchej Koszalińskiej w ramach programu "Bystry Przedszkolak"

W kontekście realizacji programu „Bystry Przedszkolak”, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Koszalinie mieli okazję ponownie spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami miasta. Tym razem, to przedszkolaki z Suchej Koszalińskiej zostały zapoznane z fundamentalnymi zasadami bezpieczeństwa. Dzieci miały możliwość nie tylko przypomnieć sobie, ale również utrwalić numer alarmowy 112 oraz poznawały tajniki pracy policjanta na co dzień.

Podczas interakcji z przedszkolakami, mundurowi omówili kluczowe aspekty bezpiecznego poruszania się do i z przedszkola, w domu oraz na placu zabaw. Zwrócono uwagę maluchów na to, jak istotne jest noszenie odblasków w miejscach dobrze widocznych oraz jak duży wpływ mają one na poprawę bezpieczeństwa drogowego.

Następny temat dotyczył bezpiecznego spędzania czasu nad wodą. Służby poruszyły kwestię postępowania w sytuacji, gdy dziecko zgubi się i komu powinno zgłosić swoją sytuację, aby szybko znaleźć pomoc. W trakcie spotkania, maluchy miały okazję przypomnieć i utrwalić sobie numer alarmowy 112 oraz dowiedziały się, kiedy powinny z niego skorzystać.

Spotkanie nie obyło się również bez omówienia zawodu policjanta. Dzieci dowiedziały się, że funkcjonariusze dbają przede wszystkim o bezpieczeństwo i pomagają innym ludziom. Przedszkolaki zdemonstrowały imponującą wiedzę na temat sprzętu, który policjant posiada podczas pełnienia służby. Na zakończenie spotkania najmłodsi mieli możliwość zrobienia pamiątkowej fotografii z policjantką oraz oznakowanym radiowozem.