Policja z Koszalina zatrzymuje nietrzeźwego kierowcę, który uderzył w ochronne bariery na S6

Na drodze ekspresowej S6 doszło do incydentu spowodowanego przez nietrzeźwego 49-letniego kierowcę, który stracił kontrolę nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne. Policjanci z pierwszego koszalińskiego komisariatu szybko interweniowali i aresztowali kierowcę. Badanie alkoholowe wykazało obecność ponad 2 promili alkoholu w organizmie mężczyzny. Obecnie przebywa on w areszcie policyjnym, gdzie zostanie mu przedstawione zarzuty.

Incydent miał miejsce w pobliżu węzła S6 Stare Bielice. Świadkowie zdarzenia relacjonowali, że kierujący Toyota nie był w stanie utrzymać pojazdu na swoim pasie ruchu, wykonując niebezpieczne manewry. Jazdę zakończył, uderzając w barierki ochronne.

Podczas wykonywanych przez policję czynności ustalono, że 49-latek był mocno nietrzeźwy. Badanie alkomatem potwierdziło te podejrzenia, wykazując ponad 2 promile alkoholu w organizmie mężczyzny. Kierowca został aresztowany i umieszczony w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszy zarzuty dotyczące prowadzenia pojazdu pod wpływem alkoholu oraz spowodowanie kolizji drogowej. Za swoje czyny zostanie pociągnięty do odpowiedzialności sądowej, grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

W związku z tym incydentem, policjanci apelują do wszystkich kierowców o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zachowanie ostrożności i ograniczenie zaufania wobec innych uczestników ruchu.