Podsumowanie działań policji w Koszalinie podczas Święta Zmarłych

Policjanci z koszalińskich oddziałów w ciągu ostatnich dni byli na nogach, gwarantując bezpieczeństwo lokalnej społeczności, ze szczególnym naciskiem na uczestników ruchu drogowego. W czasie obchodów Dnia Wszystkich Świętych nie zaobserwowaliśmy żadnych poważnych zatorów czy utrudnień na głównych arteriach miasta. Nie odnotowano też żadnych poważnych incydentów drogowych, co świadczy o wzorowej odpowiedzialności kierowców i pieszych.

Podczas działań policyjnych w ostatnich dniach, funkcjonariusze z koszalińskiej komendy razem z innymi służbami upewniają się, że na najbardziej ruchliwych skrzyżowaniach porusza się bezpiecznie. Wspomagali oni zarówno kierowców w płynnym przemieszczaniu się i parkowaniu, jak i pieszych w bezpiecznym przechodzeniu przez przejścia. Ponadto, biorąc pod uwagę duże natężenie ruchu, przeprowadzano intensywne policyjne kontrole na wszystkich drogach krajowych i powiatowych. Głównym celem tych działań było wykrywanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy łamią przepisy drogowe – przekraczają dozwoloną prędkość lub prowadzą pojazd po spożyciu alkoholu.

W trakcie tych działań na terenie miasta i powiatu koszalińskiego doszło do kilku niewielkich kolizji. Kontrole przeprowadzone przez policjantów w pobliżu cmentarzy wykazały, że wszyscy uczestnicy ruchu drogowego przestrzegali policyjnych zaleceń i zachowywali się odpowiedzialnie. Zarówno kierowcy, jak i piesi przestrzegali przepisów drogowych, a na terenie cmentarzy nie doszło do żadnych incydentów drogowych.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego koszalińskiej komendy wręczyli odblaski wielu osobom – zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Przypomnieli także rodzicom podróżującym z dziećmi o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa oraz prawidłowego transportu najmłodszych w fotelikach.