Początek trzeciej odsłony Festiwalu Koszalin BassFest już 14 października!

Za niespełna tydzień, 14 października, miłośnicy muzyki będą świadkami inauguracji trzeciej edycji wydarzenia muzycznego pod nazwą Koszalin BassFest. Otwarie festiwalu będzie obfitować w niesamowite skrzypcowe popisy.

Koszalin BassFest to festiwal, który swoją premierę miał we wrześniu 2021 roku. Przez trzy dni, na scenie Filharmonii Koszalińskiej, widzowie będą mieli okazję obserwować występy artystów, których łączy jedno – kontrabas. Wybór kontrabasu, jako głównego bohatera tej muzycznej imprezy, nie jest przypadkowy. Instrument ten jest zwykle używany w muzyce jako element zespołu, a jego eleganckie i wszechstronne brzmienie idealnie dopasowuje się do wielu gatunków muzycznych. Te unikalne cechy kontrabasu umożliwiły stworzenie festiwalu o spójnym koncepcie.

Organizatorzy Festiwalu Koszalin BassFest mają na celu nawiązać silne powiązanie między festiwalem a miastem Koszalin oraz regionem Pomorza Środkowego. W programie wydarzenia znajduje się między innymi słynny cykl „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego, który jest ceniony przez melomanów na całym świecie.