Nowa inwestycja w koszalińskim szpitalu: Pracownia hemodynamiki

Szpital Wojewódzki w Koszalinie, znany ze swojego oddziału kardiologii, który jest jednym z najlepszych na terenie województwa, niedawno dokonał istotnej inwestycji. Postanowiono bowiem zasilić placówkę nową pracownią, specjalnie przeznaczoną do diagnozy i terapii chorób serca oraz układu krążenia.

Pracownia hemodynamiki otrzymała najnowocześniejsze wyposażenie, co pozwoli na jeszcze skuteczniejsze leczenie pacjentów z problemami kardiologicznymi. Zainstalowany sprzęt skupia się szczególnie na wsparciu leczenia schorzeń kardiologicznych, które są jednymi z najczęściej występujących tego typu chorób w kraju.

Dzięki nowej aparaturze koszaliński szpital będzie mógł obsłużyć jeszcze większą liczbę pacjentów. Aktualnie rocznie przyjmowany jest tutaj około 3700 pacjentów. Aparatura pozwoli na przeprowadzanie takich zabiegów jak koronarografia, angioplastyka wieńcowa, ablacje czy wszczepianie rozruszników serca. To sprawia, że placówka staje się jeszcze bardziej atrakcyjna dla pacjentów z całego regionu.