Operacja koszalińskiej drogówki: Kontrole kierowców naruszających przepisy drogowe

Funkcjonariusze Koszalińskiego Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji skoncentrowali swoje działania na wykrywaniu kierowców lekceważących zasady ruchu drogowego. Ich głównym celem byli ci, którzy ignorują sygnalizację świetlną, nie przestrzegają obowiązku zapięcia pasów bezpieczeństwa oraz korzystają z telefonów komórkowych w trakcie prowadzenia samochodu.

Tego rodzaju wykroczenia stanowią poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze. Policjanci z koszalińskiego Wydziału Ruchu Drogowego skupiali się na tych, którzy nie stosowali się do sygnalizacji świetlnej, zapominając przy tym o konieczności zapięcia pasów bezpieczeństwa. Zwracali także uwagę na tych, którzy korzystali ze swoich smartfonów podczas jazdy lub wyprzedzali w miejscach, gdzie jest to zabronione.

Podczas kilkugodzinnej obserwacji ruchu drogowego w Koszalinie funkcjonariusze ujawnili kilkanaście przypadków łamania przepisów ruchu drogowego.

Jako rezultat przeprowadzonych działań, funkcjonariusze nałożyli łącznie 14 mandatów karnych. Wśród ukaranych znalazło się czterech kierowców, którzy naruszyli przepisy dotyczące prędkości, pędząc swoimi pojazdami po głównych ulicach miasta. Pięciu kierowców zostało ukaranych za przejeżdżanie na czerwonym świetle, dwóch za niezapięcie pasów bezpieczeństwa a trzech za wyprzedzanie w niedozwolonym miejscu lub korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy.