Odważna interwencja dwóch mężczyzn, którzy uratowali starszego pana w Koszalinie

Scena pełna grozy rozegrała się 5 stycznia, w piątkowe poranki o godzinie 7:25, na terenie przedszkola numer 13, znajdującego się przy ulicy Franciszkańskiej w Koszalinie. Starszy pan nagle stracił przytomność i zaprzestał oddychania, co natychmiast zwróciło uwagę dwóch przechodniów.

Dwaj świadkowie tego dramatycznego zdarzenia bez wahania podjęli próbę reanimacji starszego mężczyzny. Działali zdecydowanie i skutecznie, nie przerywając swoich działań aż do momentu przybycia służb ratunkowych.

Pewien mieszkaniec osiedla morskiego, zafascynowany heroizmem i determinacją tych dwóch mężczyzn, zaangażował się w poszukiwanie ich. Chciał osobiście podziękować im za ich odwagę i poświęcenie w ratowaniu życia innego człowieka. Swoje podziękowania wyraził również na lokalnym forum społecznościowym, gdzie szczególnie docenił szybką i efektywną reakcję obu bohaterów. W tej samej wiadomości zaproponował, aby przekazać sprawę do wiadomości Prezydenta Miasta, sugerując, że bohaterowie zasługują na oficjalne wyróżnienie.

– Jakieś lata temu dostaliby 'Medal za ofiarność i odwagę’, ale teraz nie jestem pewien – napisał na forum. – Ale myślę, że warto próbować! – dodał.