Niebezpieczne zderzenie dwóch Mercedesów. Jeden z kierowców pod wpływem alkoholu

Podczas ostatniej soboty miesiąca, to jest 21 października, tuż przed godziną 18:00, wydarzyło się nieoczekiwane zderzenie pomiędzy dwoma samochodami osobowymi marki Mercedes. Okazało się, że jeden z uczestników tego incydentu prowadził pojazd będąc pod wpływem alkoholu.

Izabela Sreberska, pełniąca rolę rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie, przekazała nam informację o tym, że do kolizji doszło, gdy kierujący Mercedesem Vito zderzył się z osobówką, która poruszała się prawidłowo na drodze. Jak dodała, sprawca tego wypadku to 69-letni mężczyzna, który na szczęście był trzeźwy i został ukarany mandatem. Natomiast drugi kierowca, którego wiek wynosi 39 lat, był po spożyciu alkoholu. Badanie przy użyciu alkomatu wykazało jego poziom promili niespełna pół promila.

Zgodnie z treścią artykułu 87. kodeksu wykroczeń, osoba prowadząca pojazd mechaniczny pod wpływem alkoholu naraża się na karę aresztu lub grzywnę nie mniej niż 2500 złotych.

Całe zdarzenie sklasyfikowano jako kolizję, na szczęście bez konsekwencji dla zdrowia uczestników. Jakiekolwiek utrudnienia w ruchu na danym odcinku drogi zostały już usunięte i jest ona obecnie w pełni przejezdna.